Castingi kartuzy

Casting

Castingi aranżowane są teraz w bardzo wielu miejscach. Kiedyś jednoczone wyłącznie z castingami modelek, teraz niejednokrotnie prowadzone są także w pracy. Casting na najlepszego pracownika, dlaczego nie?
Casting na pracownika, gdy większa część pretendentów ma analogiczne CV?
W takim wypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, powinny przedstawić się z jak najlepszej strony. Wiadomo, że nie chodzi tu wyłącznie o wizerunek i nie to przeważnie jest oceniane. Chodzi o całość prezencji, i to jak całościowo dana osoba wypadnie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Chlebodawca ma prawo wybrać osoby, które w największym stopniu mu przypadły do gustu, czy to pod względem przeżycia, czy też wykształcenia, lub charakteru. Na ogół chlebodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się prowadzą. 
Zupełnie inaczej jawią się castingi na modelkę, na których analizowany jest przeważnie wizerunek a także postawa danej pretendentki. W zasadzie prawdopodobna modelka musi zjednać sobie jury właściwą prezencją, innymi słowy sposobem poruszania się a także uwodzenia wzrokiem. Modelka musi umieć manewrować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, bądź gestami, aby doceniona została za stosowną. 
Wiele zależy także od tego czego przewiduje konkretny klient a przy tym gdzie zatrudniona zostanie wybrana dziewczyna a także jakiego modelu kampanie będzie realizować. 
Castingi najczęściej trwają całe dnie, ponieważ kandydatów może być nawet kilkudziesięciu. Dlatego też należałoby wyposażyć się w gigantyczną dawkę wytrwałości oraz wyśmienitego humoru, który z pewnością też pomoże w trakcie czekania na swoją kolej.