Castingi busko zdrój

Casting

Castingi urządzane są obecnie w bardzo wielu miejscach. Kiedyś zespalane jedynie z castingami modelek, teraz wielokrotnie prowadzone są także w pracy. Casting na najlepszego pracownika, dlaczego nie?
Casting na pracownika, gdy większość kandydatów posiada analogiczne CV?
W takim przypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, muszą przedstawić się z jak najlepszej strony. Rozumie się samo przez się, że nie chodzi tutaj jedynie o wygląd i nie to na ogół jest oceniane. Chodzi o całość powierzchowności, a także to jak w ogóle dana osoba wypadnie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Chlebodawca ma prawo wybrać osoby, które najbardziej mu przypadły do gustu, czy to pod względem doznania, czy też wykształcenia, lub temperamentu. Na ogół pracodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się sterują. 
Absolutnie inaczej jawią się castingi na modelkę, gdzie szacowany jest głównie prezencja oraz wygląd danej pretendentki. W szczególności potencjalna modelka powinna zjednać sobie jury należytą postawą, to znaczy sposobem poruszania się a w dodatku wabienia wzrokiem. Modelka musi potrafić operować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, czy też gestami, ażeby uznana została za odpowiednią. 
Mnóstwo zależne jest także od tego czego wypatruje konkretny klient a także gdzie zatrudniona zostanie wybrana dziewczyna oraz jakiego wariantu kampanie będzie wykonywać. 
Castingi na ogół trwają całe dnie, dlatego, że pretendentów może być nawet kilkudziesięciu. Wobec tego należy wyposażyć się w dużą dozę cierpliwości i właściwego humoru, który z pewnością także pomoże w czasie oczekiwania na swoją kolej.